150285_528129110617859_1240411701_n

 

 

 

 

הורים ותלמידים יקרים,

שלום ושנה טובה,

אני שמחה ונרגשת לפתוח את שנת הלימודים תשע"ח, בסימן של חגיגות ה-70 שנה למדינת ישראל ו- 80 שנה לליאו-בק.

אנחנו מקדמים בברכה את המורים החדשים שבחרו להצטרף לצוות "ליאו-בק". מאחלים להם הצלחה גדולה ושביחד נצעיד את בית הספר והתלמידים למקומות חדשים ולהצלחות משמעותיות.

במהלך החופשה נערכו בבית הספר שיפורים ושיפוצים נרחבים.

הספרייה עברה ארגון מחדש, נרכש ריהוט לפינות קריאה ומשחקי מגנט לקירות.

בקומה העליונה, עוצב חדר אדריכלים צעירים. המקום באחריותה של אירה והוא מזמן עשייה יוצרת תוך שימוש בחומרים ממחוזרים מהסביבה הקרובה.

המרחב שבקומה התחתונה לצד שתי הכיתות עבר אף הוא שיפוץ יסודי. המרחב החדש רוהט וישמש כפינת קריאה ומשחק.

גם השנה נפתח את הבוקר ב"שיר של יום" כפי שעשינו בעבר. הניסיון מלמד שהילדים אוהבים מאוד לשיר, דרך השירים מעשירים את אוצר המילים ונחשפים לתרבות הישראלית.

עת כתיבה – נמשיך כבשנה הקודמת במחברת כתיבה חופשית, כל ילד יבטא את עצמו בדרכו הוא. (מצ"ב עטיפה למחברת)

זמן קריאה–  מאחר ושמנו לעצמנו כיעד תגבור תחום השפה נמשיך בקריאה קולית של המורה לתלמידים ובקריאה דמומה וקולית של התלמידים מידי יום.

למטרות אלו נקדיש זמן מוגדר בכל יום.

במסגרת מקצוע האדריכלות השנה ילמדו התלמידים שעתיים. שעה מעשית ושעה עיונית. החלק המעשי יצירתי כהמשך ישיר לשנת הלימודים הקודמת ובחלק העיוני ילמדו זרמים ותקופות באומנות, ציירים ואדריכלים משפיעים מהארץ והעולם וטכניקות ציור ופיסול. הלמידה תתבצע במרחבי למידה חדשים, חדר אדריכלים וחדר אומנות.

נמשיך בהטמעת הייחודיות הבית ספרית "אדריכלות" ושילובה במקצועות הלימוד השונים.

השנה נתמקד בפיתוח אסטרטגיות למידה, הנושא ילמד בכיתות במטרה לקדם את ההישגים הלימודיים. חומרים תקבלו במהלך השבוע הראשון ללימודים ובעזרתן של מורות השילוב שלנו.

כל אלו מתוך אמונה בפיתוח חשיבה יצירתית, הרחבת הידע הכללי ושיפור ההישגים הלימודיים.

חשוב לחשוף ולהיחשף לעולם תוכן חדש, לעורר בקרב תלמידינו סקרנות, הפעלת הדמיון והעשייה. הכוונה של התלמידים לכיוון היצירתי תוך הטמעת הטכנולוגיה וחיבור בין העולמות – העולם הישן והחדש.

 במילים אחרות, האפשרות להעניק לכל תלמיד את הכלים להאמין בעצמו ולהצליח.

כמו כן, בשנה הקרובה תחגוג מדינת ישראל שבעים שנות עצמאות. נעסוק בנושא בלמידה רצופה לאורך כל השנה, בכלל תחומי הדעת. הציר המארגן מטעם משרד החינוך הוא:  "חוקרים את העבר, מוקירים את ההווה, חוזים את העתיד".

לא רק שבעים שנות עצמאות נציין, אלא גם יובל לאיחוד ירושלים, מאה שנים להצהרת בלפור, ומאה ועשרים שנים לקונגרס הציוני הראשון. בשנה הקרובה נחגוג את ניצחונה הגדול של הציונות.

האוצר האנושי העצום, היושב סקרן ופעור עיניים בכיתות הלימוד שלנו, הוא יבטיח את המשך קיומה של האומה, וכולו באחריותנו. הצלחנו לטפחו בשבעים השנים האחרונות ונדע לעשות זאת גם בשבעים השנים הבאות. זו משימתנו וזו אחריותנו !

השנה האירוע הקהילתי יהיה בנושא השנתי, בסימן 70 שנה למדינת ישראל ו- 80 לליאו-בק.

אני מבקשת לאחל לכולכם  שנה של למידה מהנה ומשמעותית. שנה בה נקדם נתינה, אמונה בילדים וערבות הדדית. שנה בה נכיר את הסובבים אותנו בכל יום מחדש, נפעל להבין ולאמץ את חווית ה"יחד "שיש בה כוח לחזק אותנו כיחידים וכקבוצה.

שנת לימודים פורייה ומוצלחת

שלכם, שרית ממן

כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים